Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Dobrze wiedzieć] Zakup Columbusa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Kędzior,

    jako Columbusowe guru tu i tam (skodaclub, vwnavi), masz może jasność co do wersji Columbusów? Ni cholery nie mogę rozkminić tego (choć teraz to mi potrzebne jak umarłemu kadzidło)...
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez misiek^wro
      bo nie chce dawac na kota w worze zadnej gwarancji

      dzięki za info panowie , to teraz już wiem ile zaskórniaków uzbierać :P
      Daniel

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez misiek^wro
        lilo, columbryna + ramka + antena( antena jest nieoryginalna, ale z koncowka FAKRA ) - 2650. Radio nowe, karta kodowa itd itp.
        Biorąc do uwagę że ramka w ASO 200zł antena 30zł/40zł + 10zł robi się 2400 vs. 1700 używka na ledach to oferta spoko
        Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

        Komentarz


        • #29
          Ja ostatnio z ciekawości dzwoniłem do ASO w Warszawie i za kod do Bolero zaśpiewali 200 :evil:
          Arctic 1.8 TSI DSG7

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez majkel123
            Ja ostatnio z ciekawości dzwoniłem do ASO w Warszawie i za kod do Bolero zaśpiewali 200
            za 50zł można rozkodować radio u odpowiedniego człowieka
            Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez Enriquez
              Kędzior,

              jako Columbusowe guru tu i tam (superbclub, vwnavi), masz może jasność co do wersji Columbusów? Ni cholery nie mogę rozkminić tego (choć teraz to mi potrzebne jak umarłemu kadzidło)...
              co dokładnie potrzebujesz ?

              Komentarz


              • #32
                andrzej111, w Stolicy jest generalnie promocja na wszystko, zawsze i wszędzie.
                Arctic 1.8 TSI DSG7

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez Kędzior
                  co dokładnie potrzebujesz ?
                  chodzi o różnice między wersjami np. A,B,C, itd.
                  Daniel

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez lilo
                    Zamieszczone przez Kędzior
                    co dokładnie potrzebujesz ?
                    chodzi o różnice między wersjami np. A,B,C, itd.

                    1Z0 035 680 A - najstarsza wersja Columbusa montowana w OII - wersja C5 - wyświetlacz LCD

                    3T0 035 680 - wersja Columbusa montowana w OIIFL i SuperbII - wersja C7
                    wyświetlacz LCD

                    3T0 035 680 A -''- - wersja C9 gdy HW>41 HDD 40 GB
                    wyświetlacz LED

                    3T0 035 680 B -''- wersja C10
                    wyświetlacz LED

                    3T0 035 680 C -''- wersja C10
                    wyświetlacz LED

                    3T0 035 680 D -''- wersja C10
                    wyświetlacz LED


                    1T0 035 680 C - od tej wersji w VW był LED - dlatego wszyscy mówią że C ma LED

                    Komentarz


                    • #35
                      Kędzior, Z nieba nam spadłeś :szeroki_usmiech
                      właśnie o taką odpowiedz mi chodziło , wielkie dzięki
                      Daniel

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez Kędzior
                        poprostu nie skomentuje tego skoro nikt nie wie o co chodzi

                        to że nikt nie odpisał nie oznacza że nikt nic nie wie - nie pomyślałeś ze nie codziennie się zagląda na forum

                        skąd się biorą tacy ludzie to nie wiem
                        Niepotrzebnie się stresujesz tylko tak pisałem gdybyś mnie i kolegę lilo znał to byś tak nie pisał ,ale jeśli masz jakąkolwiek wiedzę na ten temat to się podziel i tyle pozdrawiam
                        Sebastian
                        Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                        Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                        Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                        Wczasy nad morzem - klik

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez Kędzior
                          3T0 035 680 A -''- - wersja C9 gdy HW>41 HDD 40 GB
                          wyświetlacz LED
                          no i ja mam właśnie takie "coś" - wniosek z tego że trzeba szukać oznaczeń C9, C10 itp...
                          Pozdrawiam
                          Marcin

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez Enriquez
                            Zamieszczone przez Kędzior
                            3T0 035 680 A -''- - wersja C9 gdy HW>41 HDD 40 GB
                            wyświetlacz LED
                            no i ja mam właśnie takie "coś" - wniosek z tego że trzeba szukać oznaczeń C9, C10 itp...
                            tą informację znajdziesz tylko w ukrytym menu
                            pisałem o tym w wątku RNS510

                            HW Vehicle: 0xC001, HW Radio: 0003 - version A - C3, C4, C5,
                            HW Vehicle: 0xC201, HW Radio: 0004 - version B - C6, C7
                            HW Vehicle: 0xC801, HW Radio: 0006 - version C - C8, C9
                            HW Vehicle: 0xCA01, HW Radio: ???? - version D - C10

                            Komentarz


                            • #39
                              Zadam pewnie głupie pytanie, bo się nie znam.
                              Na Allegro widziałem RNS510 i Columbusy - czym to się właściwie różni? Chciałbym kupić takie coś i właśnie zaczynam research.

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez Wędrowniczek
                                Zadam pewnie głupie pytanie, bo się nie znam.
                                Na Allegro widziałem RNS510 i Columbusy - czym to się właściwie różni? Chciałbym kupić takie coś i właśnie zaczynam research.
                                Podobno nie ma głupich pytań, a tylko głupie odpowiedzi :wink:
                                Różnica między tymi radyjkami jest taka, że RNS510 to radyjko dedykowane do aut VW, a Columbus - do aut Skoda.
                                Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                                MOJA FURKA

                                Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                                Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                                Komentarz


                                • #41
                                  Po moim małym śledztwie odnośnie zakupu Columbusa dochodzę do wniosków:

                                  - Podświetlanie LED w stosunku do zwykłego LCD to tylko lepsza jakość filmów, kto ogląda filmy w aucie. Zastanawia mnie tylko czy przy dużym nasłonecznieniu nawigacja jest tak czytelna w LCD jak LED?

                                  - Cena z allegro (ok. 1700 zł) a z tą co oferuje misiek^wro lub grygy (ok. 2700 zł) to tylko 1000 zł różnicy. Sprzęt kupiony u misiek^wro lub grygy to zakup z montażem u "kolegów z OCP", czyli nawet jak zabawą z softem czy aktualizacjami zepsujesz Columba zawsze możesz podjechać do kolegów i pomogą. Za 1000 zł mieć full opiekę nad sprzętem mi pasuje. Po zakupie z allegro nie ma raczej o czym gadać ze sprzedawcą o reklamacji czy zwrocie w razie nie dogadania się.

                                  - misiek^wro lub grygy montują anteny GPS i mają ramki już gotowe czyli full serwis.

                                  - Czyli taką kwota jaką oferują misiek^wro lub grygy za Columbusa jest odpowiednia co do pewności że to sprzęt nie kradziony, nie składany z kilku urządzeń, nie lutowany, pomoc w razie awarii, fachowy montaż.

                                  Poza tym taki Clumbus to inwestycja na której się nie traci. Przy sprzedaży wraz z autem cena auta jest wyższa o wiele więcej niż cena urządzenia. Przy wymianie Skody na nową Skodę Columbusa już mamy przecież i można przełozyć. Na pewno obsługa Columbusa podczas jazdy jest bezpieczniejsza niż tych przyklejanych do szyby tomtomów.

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez namo
                                    Poza tym taki Clumbus to inwestycja na której się nie traci. Przy sprzedaży wraz z autem cena auta jest wyższa o wiele więcej niż cena urządzenia.
                                    Generalnie piszesz waść pierdoły. :wink:

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez namo
                                      Na pewno obsługa Columbusa podczas jazdy jest bezpieczniejsza niż tych przyklejanych do szyby tomtomów.
                                      Z tym tez bym się nie zgodził: takiego tom-toma można sobie przykleić w dowolnym miejscu a z nawigacją "fabryczną" już nie tak łatwo :-) Ja zamontowałem sobie coś a'la tom-tom w lewym dolnym rogu szyby i korzystanie z niej jest napewno mniej dokuczliwe niż z tej fabrycznej gdzie trzeba wzrok kierować w prawo i do tego w dół... Byłoby OK gdyby wyświetlacz fabrycznej nawigacji był umiejscowiony wyżej o te 15-20 cm (jak w niektórych innych markach)... bo tak to w zasadzie trzeba jeździć z pilotem siedzącym obok (nieco przesadzam oczywiście :-)
                                      Pozdrawiam,
                                      Jaroslav92525

                                      -----------------------
                                      VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez namo
                                        Cena z allegro (ok. 1700 zł) a z tą co oferuje misiek^wro lub grygy (ok. 2700 zł) to tylko 1000 zł różnicy. Sprzęt kupiony u misiek^wro lub grygy to zakup z montażem u "kolegów z OCP", czyli nawet jak zabawą z softem czy aktualizacjami zepsujesz Columba zawsze możesz podjechać do kolegów i pomogą. Za 1000 zł mieć full opiekę nad sprzętem mi pasuje.
                                        Sorry ale montaż ogarnie małpa jak jej dasz torxa Wgranie softu to włożenie płyty i naciśnięcie "dalej" czy "ok". Jak chcesz to ja Ci za klocka zrobię taki montaż i wgranie softu Jedyne co to kodowanie które można zrobić na spocie. Wywalanie klocka więcej jest dobra opcją dla ludzi którzy
                                        a)szukają kosztów < tyle że nie wiem czy wyżej wymienieni dają FV
                                        b)wygodnych z zasobnym portfelem

                                        Ja kupiłem swojego Columbusa używanego i wszystko z nim gra więc nie siejcie paniki z tymi używkami bo może sami będzie chcieli sprzedać swoje

                                        Zamieszczone przez pandzik
                                        namo napisał/a:
                                        Poza tym taki Clumbus to inwestycja na której się nie traci. Przy sprzedaży wraz z autem cena auta jest wyższa o wiele więcej niż cena urządzenia.


                                        Generalnie piszesz waść pierdoły.
                                        +1
                                        Tak się składa że mojego rns'a kupilem od typa który sprzedawał auto, ciekawe dlaczego navi sprzedał osobno
                                        Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          ...hmm a czy ktoś każe Wam Panowie kupować takie radio u misiek^wro lub grygy - przecież to indywidualny wybór. Jak ktoś chce niech płaci więcej inny może kupić na allegro, jeszcze inna osoba pojedzie do ASO - komentarze są chyba do tego zbędne.
                                          +20 :haha:
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zamieszczone przez Kędzior
                                            3T0 035 680 B -''- wersja C10
                                            wyświetlacz LED
                                            Mam taka wersje Columbusa,tzn że mam wersje z wyświetlaczem LED?Dziwne bo sprzedawca twierdzil,ze nie jest to wyswietlacz typu LED.
                                            Respect All,Fear No One!

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Panowie podpowiedzcie prosze, znalazłem ofertę sprzedaży 3T0 035 680, wersja B z softem 3810 mapa 8,0 czy będzie trzeba kodować jeżeli mam obecnie Bolero i MF.

                                              Co do zakupu u Miśka albo Grygy nie będę polemizował ale na skorzystanie z ich oferty najzwyczajniej mnie nie stać.
                                              Arctic 1.8 TSI DSG7

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                majkel123, zalezy czy ma odpalony BAP czy nie. :twisted:

                                                Generalnie kodowac/poprawic trzeba prawie zawsze, radio dzialac bedzie, ale byc moze tak, ze nie bedzie komunikacji z Maxidotem albo MF :twisted: Ogolnie to nie problemu z przekodowanie,

                                                Odnosnie reszty polemiki : ja nikomu, czy (Martin) pistoletu do glowy nie przykladamy. Ktos chce uzywke - kupuje. Ktos nie chce - kupuje u mnie, u grygiego, w ASO, czy jeszcze w carsystemsach. Jeden czort. Szkopul jest pogrzebany w tym, ze malpa jak wsadzi plyte, radio sie wysra, kedzior nie pomoze - to wpadnie w ryk. A inna osoba przywiezie radio do mnie/grygiego/carsystemsa/aso ( chociaz aso to nie bylbym taki pewien ) i usterka zostanie usunieta :twisted: Takze z tym wgrywaniem plyt przez malpe to daleko posuniete. Tak samo jak zamiana pinow we wtyczkach iso itd ... a takie operacji przy montazu RNS'a tez sie robi - ja to wykonuje gratis. Małpa walnie lbem o sciane i poleci do elektryka, ktory za zamiane pinow wezmie z 200 zl, albo do ASO gdzie wezma 500.

                                                No i pytanie, czy set z antena, nowa ramka za 2650 i gwarancja + pelna opieka to taka wygorowana cena. Jestem ciekaw, gdzie ktos poleci z radiem za 1500 zl jak ono sie nagle wysra - czego NIKOMU nie zycze, bo naprawa columbusa w Polsce to naprawde droga zabawa - ja sam wiozlem jakiegos columba niewiadomego pochodzenia, bo siadl wyswietlacz + czytnik kart SD - cena za naprawe - PL 650 zl i CZ 450 zl.

                                                Jak osoba bedzie chciala sie ujawnic, to sie ujawni, bo przez ten watek mnie namierzyla :P
                                                Podobnież teraz mialem prosbe o "rozkodwanie" pinu - czego oczywiscie odmowilem :twisted: :twisted: :twisted: ( takze jesli ktos ma takie pobozne zyczenia, to nie te drzwi )
                                                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  misiek^wro, Ja nie napisałem że ta cena jest wygórowana, tylko niestety nie dysponuje taką kwotą.
                                                  Następna sprawa to to, że cena jaką proponujecie jest zbyt wysoka za takie radio, chodzi mi o to, że Columbus nie jest aż taki fantastyczny żeby płacić za niego taką kwotę.

                                                  Pewnie był inaczej pisał gdybym miał mnóstwo forsy.

                                                  Generalnie jak sobie go nie kupie to wiadomo że się nie zesram, ale podoba mi się bardziej niż Bolero dlatego kombinuje jak koń pod górkę :wink:

                                                  Ja nie jestem zwolennikiem pseudo oszczędności ale czasami tak mam.

                                                  Jest bez ramki i bez anteny, golas zwyczajny.
                                                  Po ramkę po ewentualnym zakupie zgłoszę się oczywiście do misiek^wro, :diabelski_usmiech
                                                  Po antenę zresztą też :szeroki_usmiech

                                                  Jak byś mi pistolet do głowy przystawił to i tak nic z tego bo portfel pustkami świeci.
                                                  Arctic 1.8 TSI DSG7

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    majkel123, tu nie chodzi o to, ze sprzet jest fantastyczny czy nie

                                                    Ja pisałem apropo poprzednich wywodów, ja rozumiem ze czasem ktos moze chciec, ale jego portfel chce inaczej - tez tak mam, nawet pewnie czesciej od Ciebie.

                                                    Takze napisałem głownie komentarz do tego, czy małpa moze bawic sie Columbusem ... :twisted: Bo kupic uzywek to raz, ale zje... ja zlym softem to dwa :P
                                                    Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                                    Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                                    ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                                    TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X